Телефони:(067)327-63-00; (067)370-37-63

Новини IT

24 січня 2021

Компанія ІТ-Сервіс груп здійснює гарантійний ремонт ноутбуків, нетбуків, ПК та плоттерів Hewlett-Packard та Compaq

Американська компанія Hewlett Packard, крім ноутбуків HP та Compaq виробляє іншу комп'ютерну техніку, таку як сервери, принтери, сканери, настільні ПК і т.д.

Проте всесвітню популярність даний бренд отримав саме завдяки високоякісним ноутбукам, які свого часу були одними з кращих у світі, що не могло не вплинути на ступінь довіри до них у наступні роки.

Сьогодні ноутбуки HP та Compaq доволі популярні серед любителів портативної комп'ютерної техніки. Їх пристрої доволі стандартні, хоча і не без своїх особливостей. Ремонт ноутбуків HP та Compaq не унікальний, як і їхні типові несправності, а ось причини виникнення деяких з даних несправностей характерні тільки для лептопів від Hewlett Packard.

Типові неполадки ноутбуків HP та Compaq та їх усунення

Ноутбукам HP та Compaq, як і багатьом іншим властивий вихід з ладу відеокарти внаслідок її перегрівання, яке є наслідком недостатньо ефективного охолодження. Причин некоректної роботи системи охолодження може бути багато, але основних всього дві. Це пил, що забиває кулери, вентиляційні отвори і осідає на платах, тим самим перешкоджаючи відтоку тепла, а також специфічна будова системи охолодження ноутбуків HP та Compaq. Якщо в першому випадку все зрозуміло, то другий розглянемо докладніше. Справа в тому, що компанія Hewlett Packard не рідко оснащує ноутбуки з високою потужністю недостатньо просторим корпусом і слабкою системою охолодження, внаслідок чого вони сильно схильні до перегріву.

Ремонт ноутбуків HP та Compaq при виході з ладу відеокарти зводиться до її заміни, яку при вбудованому відео необхідно виконувати на спеціальному паяльному обладнанні (у нашій майстерні подібне обладнання є). Вартість даної роботи разом з комплектуючими становить 1200-1460 грн., залежно від конкретної моделі ноутбука і використовуваного в ньому відеочіпа.

Розпізнати вихід з ладу відеокарти можна за наступними характерними ознаками:

Відсутня ініціалізація при ввімкненні живлення.

 • Зображення на екрані спотворене, або розмазує кольори.
 • Екран білий, або на ньому видно вертикальні білі смужки.
 • На зовнішньому моніторі зображення присутнє, але немає на екрані.
 • Звукові коди, помилки відео.
 • Вмикається тільки підсвічування матриці.
 • Відеодрайверів не завантажує, або працює некоректно.
 • На екрані ноутбука присутні різні артефакти.

Природно дані симптоми можуть говорити і про інші несправності, але в більшості випадків їх можна спостерігати саме при виході з ладу відеокарти.

Другою типовою несправністю, що призводить до необхідності проводити ремонт ноутбуків HP та Compaq, є поломка чіпа «північний міст». Виникає вона, в тому числі і через специфічність пристрою, про який говорилося вище і яка призводить до регулярного перегрівання ноутбука. Характеризуватися вихід з ладу північного моста може наступними ознаками:

 • Не вмикається живлення.
 • Ноутбук зависає і / або вимикається при русі.
 • Періодичні безконтрольні ввімкнення і вимкнення живлення.

Вирішується проблема з північним мостом його заміною на робочий аналог, або перепайкой у разі його відходу від плати. Подібна робота в нашому сервісному центрі коштує в межах 1200-1460 грн., залежно від конфігурації ноутбука.

Третя типова несправність, полягає у виході з ладу чіпа «південний міст», який відповідає, у тому числі за роботу периферійних пристроїв. Основних причин пошкодження південного мосту три - це постійне перегрівання, сильний струс ноутбука, а також статична електрика, що передається через зовнішні пристрої та провокує коротке замикання.

Вихід з ладу чіпа «південний міст» може відображатися на роботі ноутбука наступним чином:

 • Ноутбук вимикається під час роботи, а також вимикається або зависає при русі.
 • Регулярно пропадають привід і / або жорсткий диск (їх не видно в BIOS і операційній системі).
 • Ноутбук «зависає» на заставці і не входить в BIOS.
 • Не працює клавіатура, тачпад, USB-порти (як разом, так і окремо), а також інші периферійні пристрої.
 • Відсутній звук (у тому числі у навушниках або динаміках), мережева карта працює некоректно (періодично зникає, обривається інтернет).
 • Ремонт ноутбуків HP та Compaq при пошкодженні південного мосту коштує в межах 1250грн. і займає від одного до декількох днів.
.