Телефони:(067)327-63-00; (067)370-37-63

Новини IT

24 січня 2021

Скільки коштує ремонт ноутбука

На сьогоднішній день існує більше десятка виробників ноутбуків. Це такі компанії як Asus, Acer, Sony, Samsung, HP, Lenovo, Toshiba, Fujitsu-Siemens, DELL, eMachines, MSI, Rover, iRu і тд.

 

Вартість ремонту ноутбуків від різних виробників

У кожної компанії, що виробляє ноутбуки, і більше того у кожної конкретної моделі, свої конструктивні особливості. Немає схожих ноутбуків з різних серій і тим більше від різних фірм-виробників ноутбуків. Кожна компанія виробляє під конкретну серію або модель певну унікальну системну плату і корпус, що веде до значного ускладнення ремонту ноутбуків. Оскільки отримати конкретну деталь, материнську плату, відеокарту, матрицю, корпус або шлейф дуже не просто. Це призводить до значного зростання вартості комплектуючих, при ремонті ноутбуків, у порівнянні із стаціонарними комп'ютерами. Наприклад, ремонт ноутбуків серії acer aspire та серії toshiba satellite в значній мірі відрізняється, так як acer aspire в більшості випадків розбирається через задню панель, а toshiba satellite через клавіатуру.

Середня вартість деталей для ноутбуків

У середньому материнська плата для стаціонарного комп'ютера коштує близько 560 грн. А для ноутбука ця цифра вже перевищує 1300 грн. І така ситуація спостерігається з усіма перерахованими вище комплектуючими. Вартість ремонтних робіт для ноутбуків також перевищує ціни для стаціонарних комп'ютерів. У зв'язку зі складністю розбирання ноутбуків, в середньому починається від 160 грн. і залежить від складності.

Перегрів ноутбуків та інші проблеми

Перегрів ноутбука є його основною проблемою, що призводить до вигоряння чіпсета і вигоряння відеокарти. Перегрів веде до перезавантаження, вимикання, уповільнення роботи (гальмування), сильного шуму (кулер обертається на максимальних обертах) та інших проблем. Перегрів ноутбука в основному виникає з двох причин це засмічення системи охолодження пилом і висихання термопасти (термоінтерфейсу - призначеного для поліпшення теплопередачі між процесором і охолоджуючою системою). Також буває третій варіант -  вихід з ладу системи охолодження, а саме вентилятора.

Вирішується ця проблема профілактикою ноутбука і системи охолодження, заміною термопасти або вентилятора. І коштує від 160 грн. до 320 грн. не враховуючи вартість вентилятора, якщо такий необхідно замінити. Перегрів загрожує виходом з ладу дорогих компонентів системи. Таких як процесор, чіпсет на материнській платі, відеокарта. Вартість ремонту або заміни даних компонентів від 1300 грн. Рекомендовано не рідше як один раз на рік проводити повну профілактику ноутбука.

Проблеми зі шлейфом ноутбука

Також виникають проблеми зі шлейфом, що з'єднує матрицю (екран) з корпусом ноутбука. Шлейф зношується і його необхідно замінити. Вартість шлейфу від 200 грн. Часто розбивають матрицю на ноутбуці, її ціна від 1120 грн. Пошкодження корпусу вимагає заміни його пошкоджених частин, ціна корпусу від 480 грн.

Збільшення оперативної пам'яті

Збільшення або заміна оперативної пам'яті ноутбука, заміна жорсткого диска або DVD/CD-RW приводу в більшості випадків більш прості операції, але потребують ретельної діагностики сумісності. Вартість такого комплексу робіт складає 180грн. без вартості запчастини.

Самостійний ремонт ноутбука украй не рекомендується!

Ноутбуки є складними електронними пристроями, і займатися ремонтом самому, якщо ви ніколи цього не робили, украй не рекомендується. Перегрів при спробі самостійного ремонту може перетворитися на проблему перепайки чіпсета або інших компонентів системи.

Ви завжди можете звернутися у наш сервісний центр, де наші фахівці проведуть діагностику ноутбука. Ми займаємося гарантійним ремонтом комп'ютерів і терміновим ремонтом ноутбуків, таких як acer, asus, sony, сompaq, toshiba, IBM, MSI, rover, HP, benq, gateway, futjitsu-siemens, Samsung, dell, emachines та інших.

.