Телефони:(067)327-63-00; (067)370-37-63

Новини IT

24 січня 2021

Насправді, первинна діагностика не така й складна справа, треба тільки знати з чого починати і як працюють у взаємодії компоненти персонального комп'ютера.

Первинна діагностика необхідна для того, щоб зрозуміти, чи слід звертатися до кваліфікованого фахівця, або ж можна обійтися своїми силами. Перш ніж читати далі, давайте проведемо невеликий тест. Якщо на запитання, який у Вас комп'ютер, Ви просто відповідаєте "SAMSUNG", "ACER", "ASUS" та інші подібні назви, можете подальший текст не читати, а просто звертатися до фахівця. Якщо ж Ви намагаєтеся вимовити що-небудь на зразок "Комп'ютер на базі процесора Intel або AMD, жорсткий диск .... і т.д.", то є сенс читати далі.

Приведемо найпоширеніші приклади.

Випадок 1 - При завантаженні windows з'являється чорний екран

Ви ввімкнули комп'ютер, ніби все відбувається як звичайно, навіть музичне вітання Windows програє, але на екрані нічого не відбувається. Випадок найпростіший, у вас згоріла або відеокарта, або монітор. Перевіряється елементарно, необхідно відключити монітор від системного блоку персонального комп'ютера. На рис. 1 показано роз'єми на задній стороні системного блоку, до яких і підключається монітор, до одного чи іншого відповідно, в залежності від типу монітора.

Рис. 1

Якщо на моніторі з'явиться напис "Кабель відключений", "Немає сигналу" або щось подібне, то слід змінювати відеокарту, в іншому випадку монітор. Звичайно, це все відноситься до сучасних моніторів не старших 8 років. Якщо Ви все таки сумніваєтеся, то можете підключити інший монітор.

Випадок 2 - Комп'ютер не ввімкнувся

Ви вмикаєте комп'ютер, але все не так як завжди. Шуму ввімкнення вентиляторів системного блоку немає, тобто комп'ютер не ввімкнувся. В цей раз все складніше, найбільша ймовірність виходу з ладу в цьому випадку блоку живлення. Перевіряється складніше, але навіть без спеціальних пристосувань це можна зробити. Відкриваємо кришку системного блоку. Ось системний блок з відкритою кришкою (Рис. 2) та від'єднуємо всі роз'єми від живлення від усіх пристроїв (обведено червоним), крім CD-DVD-ROM (обведено зеленим).

Рис. 2

Далі нам потрібен роз'єм блоку живлення показаний на рис. 3. Нам необхідно замкнути скріпкою зелений і чорний дроти.

Рис. 3

Якщо вентилятор блоку живлення закрутиться і лоток CD-DVD-ROM буде виїжджати, при натисканні на кнопку викиду CD-DVD диску, то швидше за все блок живлення цілий. (Звичайно необхідні виміри, всі вихідні напруги, але 99,5%, що блок живлення справний). Далі приєднуємо роз'єми живлення до материнської плати, і виймаємо відеокарту, модулі пам'яті. І натискаємо кнопку ввімкнення живлення на системному блоці, якщо живлення не ввімкнулося - несправна материнська плата, якщо ж ввімкнулося живлення, починаємо методом виключення визначати, що це, один з модулів пам'яті або відеокарта.

Якщо ні те ні інше, то на жаль у нас залишився відключеним тільки жорсткий диск, на якому всі Ваші дані. Відновлення інформації ще можливе. Всі маніпуляції з роз'ємами і модулями проводимо при відключенні мережевого кабелю 220 В від системного блоку.

Рис. 4

Звичайно, може бути і несправна кнопка ввімкнення живлення. Перевіряється просто, подивіться, куди йдуть проводки від кнопки ввімкнення живлення на материнську плату. Вони розташовуються в місці, вказаному червоним колом. Напис на роз'ємі "POWER SW".

Треба зняти цей роз'єм і виступаючі штирі на материнській платі і спробувати замкнути (акуратно) викруткою або іншим металевим предметом. Якщо материнська плата запуститься, то несправною була кнопка ввімкнення живлення. Якщо на корпусі є кнопка перезавантаження (RESET), можна її використовувати в якості донора для ремонту. Звичайно, краще використовувати для діагностики завідомо справний блок живлення і POST-CARD. Але через їхній брак, можна провести експрес діагностику описаним вище способом.

Випадок 3 - Шум ввімкнення вентиляторів присутній, а зображення немає

Ви вмикаєте комп'ютер, але все не так як завжди. Шум ввімкнення вентиляторів системного блоку присутній, але немає зображення на екрані, індикатори на системному блоці горять.

Можна спробувати відключати по черзі всі компоненти, поки не зміниться картина того, що відбувається, але на жаль в цьому випадку без POST-CARD або компонентів донорів картину визначити і дати рекомендації важко.

.