Телефони:(067)327-63-00; (067)370-37-63; (032)243-75-88; 232-52-19

Межі цієї статті не дозволяють торкнутися усіх аспектів роботи на комп'ютері, зупинимося на організації програмного забезпечення та основних принципів роботи з даними.

Для організації ефективної роботи на комп'ютері необхідно розділити програми і дані. Для роздільного зберігання програм і даних можна виділити різні розділи жорсткого диска, в ідеалі - різні диски, причому для даних краще використовувати дзеркальний RAID масив. Програмна частина періодично потребує швидкого відновлення, при цьому дані необхідно зберегти. Роздільне зберігання програмного забезпечення і даних дозволяє вирішити це завдання.

Необхідно також налагодити систему резервного копіювання даних, оскільки ще не створений досконалий носій, що забезпечує стовідсоткову гарантію збереження даних.

Операційну систему та програми краще встановлювати на диск, з якого йде завантаження комп'ютера (як правило, це «диск C:"). Після встановлення та налаштування операційної системи та основних, необхідних для роботи додатків, бажано створити резервну копію розділу з операційною системою і додатками. Резервна копія може бути розміщена на диску з даними, також можна записати її на DVD або на будь-який зовнішній накопичувач, що має достатню ємність (як правило, для Windows XP з набором офісних програм і сервісних утиліт це близько півтора гігабайт).

Диск з даними повинен містити всю інформацію, яка повинна бути збережена при відновленні операційної системи та програм з резервної копії: документи, зображення, музику, пошту, папку «Вибране» та інші файли з результатами Вашої роботи у додатках. При відновленні операційної системи Ви не повинні помітити самого відновлення, все має бути на своїх місцях, як ніби відновлення не було.

Відновлення операційної системи та програм з резервної копії - найшвидший і зручний спосіб усунути безліч проблем: будь-які збої операційної системи, пов'язані з некоректною установкою або видаленням додатків, комп'ютерними вірусами, випадково стертими файлами та іншими причинами.

Роботу з даними бажано розбити на невеликі етапи, після завершення кожного етапу необхідно архівувати всі файли поточного проекту та копіювати їх на архівний носій. Дуже зручно вказувати в якості імені архіву поточну дату. Резервне копіювання дозволяє не тільки зберегти дані від стирання, але також повернутися до більш ранньої версії документа, якщо в ньому в процесі роботи відбулися зміни, які важко знайти або множинні помилкові зміни.

Не варто використовувати для зберігання документів «Робочий стіл» - на ньому зручно розміщувати тимчасові (чернетки) дані для роботи, але файли з результатом роботи потрібно зберігати на призначеному для зберігання даних розділі жорсткого диска або іншому носії.

Часто домашній комп'ютер використовується і для роботи, і для розваги одночасно. На жаль, ігрові програми часто порушують стабільну роботу операційної системи. Якщо на комп'ютері граються діти, ризик втрати даних збільшується в багато разів. Оптимальним виходом з положення є використання окремих носіїв (вінчестерів) для роботи і розваг. У такому випадку повністю виключається вплив ігрового процесу на роботу і навпаки. Фактично Ви отримуєте два різних комп'ютера в одному системному блоці.

Фахівці нашого комп'ютерного сервісу готові реалізувати всі перераховані в цій статті заходи для забезпечення надійної та ефективної роботи на комп'ютері. Практично ми пропонуємо спрощені схеми організації роботи великих комп'ютерних мереж, адаптувавши їх до умов роботи на домашньому комп'ютері. Виробники домашніх комп'ютерів уже реалізують системи відновлення операційної системи, але відновлення додатків, а головне - даних не входить у сферу їхніх інтересів.

 

.