Телефони:(067)327-63-00; (067)370-37-63; (032)243-75-88; 232-52-19

«... Скільки принтерів пропонують! Який принтер придбати? Лазерний або струменевий? А чим вони відрізняються?» Вам теж належить вибрати принтер? Спробуємо Вам допомогти.

Перш за все, необхідно відповісти на два запитання:

1. для чого мені принтер?

  • друкувати чорно-білі тексти
  • друкувати кольорові картинки на звичайному папері
  • друкувати фотографії (у мене цифровий фотоапарат, я хочу влаштувати удома мінілабораторій),
  • мені хотілося б оформити оригінально Printable CD і DVD, на яких записані «домашні» фільми («Як ми зустріли Новий рік», «День народження дитини», «Весілля» і т.д.)

2. скільки я планую друкувати?

Найпоширеніша помилка при виборі принтера - це орієнтація на ціну принтера, а не на вартість витратних матеріалів для нього. Професіонали завжди обчислюють собівартість друку однієї сторінки. Якщо принтер потрібен для дому, необхідно також враховувати екологічність технології друку.

 

Найбільшою популярністю користуються дві технології - лазерна і струменева. У них є свої переваги і недоліки.

Лазерна технологія забезпечує недорогий друк чорним кольором при високій швидкості, відмінній якості й практично 100% вологостійкості. Перевагою цього способу друку також є відсутність втрати якості при тривалому простоюванні принтера, більш простий, а, отже, надійний механізм, менший рівень шуму і повна відсутність ефекту «розгойдування» принтера під час друку. До недоліків можна віднести неможливість друкувати кольорові зображення (існують кольорові лазерні принтери, але ціна на них поки що дуже висока), погані екологічні характеристики. Порошок, який використовується для друку в лазерних принтерах, має дуже дрібну дисперсію (практично як у пилку) і невелика кількість порошка завжди потрапляє в повітря - як під час друку, так і при зміні картриджа. Компоненти цього порошку дуже отруйні, окремі компоненти при вдиханні можуть викликати важкі захворювання дихальних шляхів.

Струменеві принтери екологічніші, дозволяють друкувати як чорно-білі, так і кольорові зображення, деякі моделі дозволяють друкувати на фотопапері і компакт-дисках, але вони мають і слабкі сторони.

По-перше, струменевий друк набагато дорожчий від лазерного. Дешевий струменевий принтер коштує стільки ж, скільки три картриджа для нього.

По-друге, необхідно регулярно щось друкувати, причому всіма кольорами, або прочищати головки за допомогою спеціальної програми, інакше вони (друкуючі головки) засихають і друк або сильно втрачає якость (виникають горизонтальні білі смуги), або стає взагалі неможливим без зміни картриджів або головок (якщо картриджі роздільні).

По-третє, багато моделей струменевих принтерів сильно розгойдуються при друці, і користувачі, які звикли ставити принтер на верхню перекладину комп'ютерного столу, сумно спостерігають, як весь стіл хитається і загрожує впасти разом з принтером.

По-четверте, струменевий друк не вологостійкий. Не спокушайтеся на рекламні ходи виробників струменевих принтерів - поки не винайдено чорнила, нерозчинного водою. А підвищена стійкість до вологи - поняття широке. ОРИГІНАЛЬНІ чорнила довго зберігаються і менш схильні до висиханню на відміну від дешевих, неоригінальних.

Якщо Ви плануєте великі обсяги кольорового друку - тоді Вам вигідніше придбати струменевий принтер з роздільними картріджами. Те ж відноситься і до лазерних принтерів - використання тільки оригінальних картриджів без перезаправок дозволяє набагато продовжити життя принтера, при цьому якість друку практично не погіршується роками!

.