Телефони:(067)327-63-00; (067)370-37-63

Новини IT

24 січня 2021

Існує широко розповсюджена омана, що достатньо встановити на комп'ютер антивірусну програму, і про віруси можна забути. Якщо б це було дійсно так, поширенню шкідливих програм (вірусів) давно б прийшов кінець.

На жаль, при створенні програми-вірусу у програмістів є можливість випробувати своє «дітище» на найпоширеніших антивірусах. У результаті в Інтернет запускаються віруси, проти яких більшість антивірусів на той момент протистояти не можуть, тому що вони просто не мають у своєму розпорядженні жодної інформації про новий вірус, а його дії сприймають як роботу звичайної програми.

Хто і навіщо створює віруси? У більшості випадків віруси пишуть професійні програмісти, що працюють у так званому «тіньовому бізнесі» для використання заражених комп'ютерів, підключених до Інтернету у своїх цілях.

За допомогою вірусів (перелік далеко не повний):

  • розсилають рекламу по електронній пошті (SPAM)
  • обманюють рекламодавців, що розміщують рекламу в Інтернеті з оплатою як «за клік», так і «за показ»
  • зламують сервера Інтернету
  • перешкоджають роботі вебсайтів і серверів Інтернету
  • отримують несанкціонований доступ до інформації на зараженому комп'ютері
  • отримують можливість анонімних дій в Інтернеті
  • крадуть паролі до різних Інтернет-ресурсів
  • збирають різну статистичну інформацію

Найбільш небезпечні комп'ютерні віруси з країн, вебсайти яких практично не відвідуються. У першу чергу це стосується Китаю. Нам зустрічалися китайські віруси, що «гуляють» по Інтернету більше року, про які розробникам антивірусних програм нічого не було відомо. При виборі антивірусної програми бажано керуватися тим географічним сегментом Інтернету, який Вам цікавий. Але існує одна важлива обмеження: на комп'ютер можна встановлювати тільки одну антивірусну програму.Наприклад Avast В іншому випадку висока ймовірність конфлікту різних антивірусних програм, який може привести до непрацездатності операційної системи. Причина цілком прозаїчна: програми-антивіруси діють тими ж методами, що і віруси, і можуть прийняти один одного за вірус.

Коли про наявність в Інтернеті нового вірусу стає відомо розробникам антивірусних програм, для антивірусної програми випускають чергове оновлення, в якому міститься інформація про характерні ознаки нового вірусу і спосіб його нейтралізації. На жаль, розробники антивірусів не діляться один з одним відомостями про новий вірус і часовий проміжок між моментом появи вірусу в Інтернеті і створенням оновлень з «ліками» від нього більшістю розробників антивірусів значно збільшується.

Чим же ми можемо допомогти Вам цією статтею?

Найкращий захист від вірусів - створення таких умов, при яких вірус, навіть проникнувши в комп'ютер, був би позбавлений можливості реалізувати плани своїх творців.

Оптимальний спосіб уберегти себе від вірусів - використовувати альтернативну операційну систему. Якщо у Вас комп'ютер фірми Apple, то вона у Вас вже є (MAC OS). Для користувачів IBM PC-сумісних комп'ютерів рекомендуємо вибрати Linux або будь-яку іншу операційну систему * nix. Можна встановити альтернативну операційну систему, зберігши Windows, і використовувати її тільки для безпечної роботи в мережі Інтернет.

Якщо цей варіант з яких-небудь причин Вас не влаштовує, рекомендуємо встановити альтернативний браузер - Opera або Mozilla Firefox, а також альтернативний поштовий клієнт (якщо Ви його використовуєте).

Якщо Ви користуєтеся операційною системою «Windows», оглядачем Інтернету «Internet Explorer» та поштовим клієнтом «Outlook Express», і використання альтернативних операційних систем, браузерів і поштових клієнтів для Вас неприйнятно, рекомендуємо Вам хоча б частково уберегти себе таким чином:

якщо зайти у властивості оглядача «Internet Explorer» (в меню пункт «Сервіс» -> «Властивості оглядача ...»), то можна побачити вікно з безліччю закладок у верхній частині. Кожна закладка змінює вміст вікна на певні установки, впорядковані за типом, які можна змінити. Виберіть другу закладку, «Безпека». У ній Ви можете змінювати рівень безпеки для чотирьох зон, але нас цікавить лише перша - «Інтернет». Переконайтеся, що вона виділена, і натисніть кнопку «За умовчанням». Якщо ця кнопка неактивна, нічого страшного, значить рівень безпеки вже встановлено «за замовчуванням» як «Середній». Пересуваючи повзунок у лівій частині вікна, Ви можете встановити рівень безпеки як «Високий». Інші значення («Нижче середнього» і «Низький») ми Вам не рекомендуємо встановлювати зовсім.

Тепер запам'ятайте саме правило:

При пошуку інформації в Інтернеті, перегляді незнайомих Вам сайтів, а також при натисканні посилань на знайомих сайтах, які можуть привести Вас на новий сайт, попередньо встановіть «Високий» рівень безпеки.

Якщо сайт Вам добре знайомий, або не викликає підозр, але на сайті не працюють деякі функції,

наприклад авторизація або завантаження файлів, встановіть «Середній» рівень безпеки. Це можна зробити, не залишаючи сторінки, де Ви знаходитесь.

Для запобігання проникнення вірусу через відкриті порти досить включити і налаштувати Брандмауер. У довідковій системі Windows досить докладно описана ця процедура.

У поштовому клієнті «Outlook Express» при включеній області перегляду повідомлень весь програмний вміст листа автоматично запускається. А крім усіляких нешкідливих спецефектів у цих програмних елементах часто ховається вірусний код. «Ліки» тут одні - просто відключити область перегляду (в меню пункт «Вид» -> «Розкладка ...», у вікні зняти галочку біля пункту «Відображати область перегляду» ), і у випадку, якщо Ви не впевнені, що лист безпечний (знайомий відправник, або відсутність вкладень і зрозуміла Вам тема листа) просто зітріть його, не читаючи. А листи, що не викликають ані найменшої підозри Ви можете прочитати, відкривши їх подвійним клацанням миші або клавішею «Enter».

Для того щоб зараження вірусами взагалі не було для Вас проблемою, необхідно певним чином організувати роботу на комп'ютері і встановлювати і налаштовувати операційну систему та програми разом з системою швидкого відновлення

.